![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16123455
*
nr 1612 3455
Rudolf Carlborg
(1892-1963), Sverige
Musicerande sällskap. Blandteknik, bildmått: 35x31 cm, yttermått inklusive ram: 49x44 cm. Signerad
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2024
kl 19:09:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 18:47:33
1
250 kr
15/4 19:02:35
2
150 kr
15/4 19:02:35
1
200 kr (Budbetjänt)
15/4 19:03:13
2
250 kr
15/4 19:03:13
1
250 kr (Budbetjänt)
15/4 19:04:18
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Rudolf Carlborg
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Läs mer om Rudolf Carlborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik musicerande sällskap rudolf carlborg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:08
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59
-
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11
*
Rudolf Carlborg
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Rudolf Carlborg
nr 1612 3455
Rudolf Carlborg
(1892-1963), Sverige
Musicerande sällskap. Blandteknik, bildmått: 35x31 cm, yttermått inklusive ram: 49x44 cm. Signerad
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 18:47:33 | 1 | 250 kr |
15/4 19:02:35 | 2 | 150 kr |
15/4 19:02:35 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
15/4 19:03:13 | 2 | 250 kr |
15/4 19:03:13 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
15/4 19:04:18 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Rudolf Carlborg
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.Läs mer om Rudolf Carlborg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik musicerande sällskap rudolf carlborg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:08 -
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59 -
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11